Fundacja Q

Psychologia

Po co nam samotność

10-12-2018
miniaturka po-co-nam-samotnosc
Moja przyjaciółka niedawno zaskoczyła samą siebie, gdy w 40 roku życia rozstała się z przekonaniem, ze jest osoba ekstrawertywną. Zapytałam ją, co jej dawało to przekonani (...)

Nie każdy człowiek jest seksualny

01-10-2018
miniaturka nie-kazdy-czlowiek-jest-seksualny
W ubiegłym miesiącu ukazała się długo oczekiwana książka #sexedpl firmowana przez Anję Rubik. Sama pozycja wnosi powiew świeżości w trudną tematykę edukacji seksualnej młodzieży. (...)

Miłość w...kilkoro

17-09-2018
miniaturka milosc-wkilkoro
Zapraszam Was do kolejnego cyklu tematycznego w kręgu psychologii. Tym razem przyjrzymy się różnym formom związków i relacji miłosnych. Dzisiejszy odcinek poświęciłam (...)

Powtórka z zakochania

13-08-2018
miniaturka powtorka-z-zakochania
Jesteście ze sobą 3... 5...15 lat? Macie poczucie, że namiętność się wypaliła, że zostało tylko przywiązanie i nawyk? Boicie się, że już zawsze będzie na szybko, nudno, przywidywal (...)

Kocham Cię na wiele sposobów

23-07-2018
kocham Cie na wiele sposobów
Przemek uwielbia, gdy Robert go chwali. Czuje, że partner go docenia i w ten sposób wyraża swoje przywiązanie. Robert wie, że jest kochany, gdy Przemek pomaga mu robić prani (...)

Zdrowe porozumienie

19-03-2018
Serce dotykane przez dwie dłonie
Filip jest wściekły. Monika znowu wyszła do kina z Joanną. A przecież byli umówieni, że spędzą ze sobą więcej czasu. Filip czuje się pominięty. Tak, jakby jego potrzeby nie (...)

Jak nie być agresorem

12-03-2018
Ręce wymalowane jak mapa na tle nieba
W zeszłym tygodniu rozmawiałam z koleżanką, która wracała z jakiegoś kursu samoobrony dla kobiet, który okazał się być nie tym, czego się spodziewała. Czuła się oszuk (...)

Ja ci pokażę!

05-03-2018
Jajko rozbijane przez młotek
  Trudno znaleźć osobę, która nie spotkała się nigdy z agresją. Pojęcie agresji jest dość pojemne. Zazwyczaj potocznie określamy tak wszelkie formy przemocy fizycznej (...)